خزینه

کیسه میکشیم بر مخ و باورها

خواب و بیداری

در حیرتم. اونایی که تجربه کردن میدونن، روی میوه که به قول ما کثیفه، بشوریش حتی تو یخچال هم که بزاری، فوری خراب میشه. ولی نشوری تا هفته هم میمونه بی هیچ مشکلی!

متاسفانه حکایت نادانی های ماست. کسی که هزار جور جهل و نادانی گریبانش رو گرفته، بی هیچ مشکلی زندگیشو میکنه، ولی کافیه از خواب بیدار شه و بفهمه چی به چیه! آقا به سال نرسیده آرزوی مرگ میکنه و انگاری که همه ی آسمون حکم اتاق گاز رو داره براش! خفه کننده.

در حیرتم چرا؟!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : متحیرات

فیس بووک

انقدر از فیس بوک بد نگید. مخصوصا برا فامیلی که دوره یا خارجه یا دیر به دیر میبینین خیلیم خوبه. اقلا عکسای جدید آدم رو میبینی و تصورت به روزه.
اینطوری دیگه از اول عروسی تا آخرش رابرا خِر منه بدبخت رو نمیگیری جای پسر خاله م ! که من یادمه هف سال پیش عجب رقص آذری کردی! جان مادرت پاشو بازم بترکون!!!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : یومیاتم

آیات عشق

عشق یعنی آخرین دونه ی باقی مونده ی بادوم زمینی رو بدی اون بخوره!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩٠

حافظه کوتاه

قال رایان: حُمقاء عَلی قِسمَتان، قِسمة یَبقی بعدِ الحُدُوث الخِبط و قِسمة یَنجی!

یعنی احمقا بر دو قسمند:
احمقایی که بعد از اشتباه احمق می‌مونن؛
احمقایی که بعد از اشتباه عقل میاد تو کله‌شون!

خیلی دوست داشتم جزو عاقلا باشم و اشتباه نکنم! ولی خوشحالم که حداقل جزو دسته‌ی دوم هستم و بعد از اشتباه، تا یه مدت کوتاهی عقل میاد به سرم!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : شر و ور ، افاضه

خاص خاص

قشنگیش به اینه: کسایی که دنبال رابطه‌ی خاصن، حداقل 300 400 نفرو تو لیستشون اد کردن!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۱ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : چه میدونم

ابتزاج

به گزارش رایان نیوز، انجمن حمایت از مصرف کنندگان اعلام کرد روش مرسوم خریداری گاوهای شیرده، روشی غیر متمدنانه و توهین آمیز می‌باشد و در شان ما انسانهای فهیم نیست!! و چون همگی نسبت به جاندار بودن این موجودات به توافق رسیده‌ایم!! پس ما انسانیتمان کجا رفته در قرن تمدن؟!
لذا منبعد برخلاف قبل که متقاضی با بررسی شرایط فیزیکی و ظاهری (یعنی بالا پایین کردن گاو مورد نظر)، جاندار مورد نظر رو انتخاب کرده و پس از قیمتگذاری و در صورت کسب موافقت صاحب آن می‌توانست آن را صاحب شود از این به بعد متقاضی با بررسی شرایط فیزیکی و ظاهری (بازم همون بالا و پایین کردن)، جاندار مورد نظر رو انتخاب کرده و پس از قیمتگذاری و در صورت کسب موافقت صاحب آن می‌تواند آن را صاحب شود.
انجمن در پاسخ به این سوال که "هردو روش که مثل هم هستند" پاسخ داد البته که مثل هم نیستند و برای درک فرق آن باید شعور انسانی داشت! روش اول ابتیاع نام دارد در حالی که روش دوم پیش تمام عقلا به نام ابتزاج! شناخته می‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد با پیشرفت تکنولوژی و در صورتی که گاوهای عزیز توانایی بیان خواسته و میل خود را بدست آورند قطعا نظر خودشان را هم در این خواستگاری لحاظ خواهیم کرد اگر چه با توجه به گاو بودن گاوهای عزیز در نهایت، حرف و نظر آخر با صاحب آنها خواهد بود و بس. 
این انجمن اعلام کرد بابت تضمین حسن رفتار صاحب جدید، سوای شیربها و حق یونجه و اینا، سفته‌ای نیز به شکل "کی داده کی گرفته" تعیین می‌شود تا یهو صاحب جدیده خیلی دور ورنداره که هر غلطی خواست می‌تونه سر گاو بنده خدا بیاره و فقط غلطایی رو که در آیین نامه ذکر شده می‌تونه سرش بیاره!.
بالاخره تمدنی گفتن، قرن بیست و یکی گفتن، انجمن حمایت از حقوق چارپایانی گفتن، مگه خودتون گاو و گوساله ندارین؟ ...

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٠

این نظر توئه

این گفتار گستاخانه، بی ادبانه، توهین آمیز و زشت، درواقع ورژن تلطیف شده‌ی "گهتو بخور" سابق هست که به لطف کلاسها و آموزشهای روانشناسانه‌ای که تو کتابها و مشاوره‌ها فراگیر شده و برای حفظ اعتماد به نفس و نحوه‌ی مدیریت حملات افراد مختلف به عقاید و سلیقه‌های ما  ترویج شده، حکایت "ک.یر دیدی ندیدی تو کدو - چون کلوا خواندی بخوان لاتصرفوا" ی مولاناس! "دفتر چهارم مثنوی"
می‌خام بگم پدر جان، "این نظر تو هست"، یک تکنیک شنوایی هست برای خودت نه برا طرف مقابلت! برای هضم زر زرهای دیگران. برا وقتی که در مورد نظر خودت مطمئنی و دیگران دارن با شدیدترین وجهی بهت حمله می‌کنن نه اینکه خودت بوسیله‌ی این تکنیک، حمله کنی. برا همچین وقتایی هست که بهت کمک می‌کنه، تا از حرفها و نظرات دیگران ناراحت نشی و آشوب نشی و نترکی! با خودت و برای خودت تکرارش کنی که این نظر اون هست! فقط نظرشه. فقط سلیقه شه. فقط تجربه شه. فقط سوادشه. فرهنگشه و الخ. نه اینکه مثل گرز و چماق برشداری با گستاخی تمام و یکم دهن کجی و یه عالمه تحقیر برگردی بهش بگی این نظر تو هست! خب معلومه که نظر اونه. کونت سوخته چرا دیگه اینجوری میخای تلافی کنی؟ اگر رک و روراس بهش بگی که نظرش از نظر تو مردود هست یا حتی احمقانه هست! بهتره تا از تکنیک به این خوبی به این بدترین شکل، استفاده کنی و گه بزنی به هر چی نظره (شامل ماله خودت و اون و هر کی دیگه).
یکم مودب باش. حتی به خاطر خودت هم که شده این گفتگو رو تو دلت بکن و قول می‌دم خواهی دید که چقدر جای انزوا، به دیگران نزدیک خواهی شد و حتی نظراتت قابل تفکرتر و تامل‌تر خواهد شد و بهت بیشتر بها خواهند داد.

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : افاضه