خزینه

کیسه میکشیم بر مخ و باورها

این یا اون

ریشه ی تمام باورهای ما دو دسته هستند. آدما معمولا یا یکی از این دوتا رو دارن یا ترکیبی از هردوشون:
باورهای علمی
باورهای غیر علمی!! - شامل ماورا طبیعه و خرافات و افسانه ها و هر چیز غیر علمی ...

باور علمی اونیه که هی منتظری تا علم قرصی آمپولی شیافی بسازه تا شب به خودت اعمالش! کنی و صبح پاشی مثلا چه میدونم ببینی کار لارجر باکسی، مجیک برایی چیزی رو دو سوته برات انجام داده باشه!
باور غیر علمی هم اونیه که هی به اسم خدا و پیغمبر و کاینات، ثواب و صواب و احتمالا سواب پشت سر هم، (صد البته بدون هیچ چشمداشتی دروغگو ) انجام بدی تا یه روز صبح پاشی مثلا چه میدونم ببینی همون کار لارجر باکسی، مجیک برایی چیزی رو برات دو سوته انجام داده باشه!

حالا باز باورهای علمی راهی به جایی!! بازم دلت به لارجر باکسی، مجیک برایی خوشه و با افزایش سه گرمی!! خوشحالی که پولتو دور نریختی! ولی امان از انتظار داشتن از کائنات و ماورائیات!! حالا هی برو پیرزن پیدا کن از خیابون رد کن یا خودتو از مواهب الهی محروم کن! همونی که داری هم میپوسه از بین میره، دریغ از همون سه گرم نتیجه!!  نیشخند

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : شر و ور

طبق تئوری

قشنگیه وعده ی بهشت به مومنین و مومنات تو اینه که تمام گناهانشون رو نیگر دارن تو بهشت انجامش بدن!

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : متحیرات

چلتیکه

و آن هنگام که درختان تسبیح تو گویند و صَرف کلام را در نوشته‌های قدیمی آن مرحوم میتوان یافت که به سان گربه‌های ملوس ایرانی آزاد و رها از هر گونه مداخله‌ی درون مرزی و برون مرزی اجانب شرق و غرب این خیابان توسط دوربینهای مدار بسته‌ی پلیس همیشه آگاه و هوشیاری در صورت مصرف بیش از اندازه‌ی این قرصها به شکل ورقه‌های پی‌وی‌سی تولید و به مصرف توان هر چه بیشتر برق پرداخته و صاف و صیقلی می‌نماید و تزریق همزمان مایع آب و صابون به همراه مالش حداقل 5 دیقه‌ای به حد کافی میکروب زدایی کرده و طبق دستور وزارت بهداشت از ارایه‌ی خدمات بدون دستکش اجتناب کنید تا به سوختگی و آفتاب زدگی مبتلا نگشته و احتمال سرطان پوست را کاهش و در هزینه‌های خود و خانواده صرفه جویی کنید که از بزرگان نقل شده که این کار باعث ارتقای فضاهای کیفی و کمی سه بعدی در پنلهای ال ای دی جدید و کهنه شده دل آزار.

وی با اشاره به دور گفت و شنید و برخواست که در این زمان عزم رحیل نمودیم و درنگ جایز نباشد که استخاره واجب نیست و به قول اعظم علما آنرا که حساب پاک است از دستمالهای جادویی آلمانی در مترو می‌فروخت که مامورها دیشهای ماهواره را از پشت یک بام و صد هوا دارد ولی سوخت و سوز؟ ندارد!

× سیک نوشتار آینده نزدیک! آخ

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : شر و ور

نوشتار یخ، گفتار صد معنی

شاید وقتی بشر زبان رو اختراع میکرد، نمیدونست که روزی نوشتن هم ساخته خواهد شد، پس باید تنها به انتقال مفهوم نیاندیشد که فکر پیشوندها و پسوندهایی هم بجز حالات صورت و بالا و بلندی صدا هم باشد.

شاید وقتی بشر نوشتن رو اختراع میکرد نمیدونست که نوشتار فقط اخبار و جملات سرد و بی حس گزارش گونه نخواهد بود که روزی توسط همین نوشتار، در فاصله هایی دور، قرار هست دلتنگیها و خوشیها و ناخوشیها منتقل بشن و اگر این رو میدونست شاید بجز علامت تعجب و سوال، علامتهایی نظیر شوخی یا جدی، دوستانه یا خشمگین، محبت آمیز یا از رو کینه و صدها حس و حالی که هر کسی فراخور حالش تجربه کرده رو ضمیمه ی حروف الفبا میکرد.

قطعا در راسانه هایی نظیر مسنجرها، همین نقیضه باعث بوده تا اسمایلیها ساخته بشن تا دو نفری که کلمات بی روح، تنها وسیله ی ارتباطشون هست به کمک اون بتونن حس و حالی بدن به حرفاشون اگر چه ناقص ولی تا کشف وب کم جوابگو بود و مکمل! هر چند در ایران هم دخترها وب کم رو معادل لباس زیر میدونن!! و غیر قابل دسترس!

از این هم که بگذریم، زبانها در یه چیزی هم بسیار ناموفق بودن. در معنی مفاهیم!! "انتقال مفاهیمی" که اصلا برا همون ساخته شدن.
مثلا اینکه به یکی بگی هر طور مایلی، برا خیلیا معنیش یعنی احترام به میل ت و خواسته ت در حالی که برا خیلیا دیگه این حرف به معنی یعنی میل ت و خواسته ت به یه ورم هم نیست!! البته این معضل وقتی هردو نفر یکسان میاندیشند مشکلی ایجاد نمیکنه ولی مشکل وقتی پیش میاد که دو طرز فکر و معنی متفاوت! از یه جمله استفاده کنن!!! واویلا آخ

× شوخی نیست. به امام، اکثر مشکلات روابط ماها، تو همین معضلیه که نوشتم.
× برا همینه تو مسنجر با کامنتها مجبورم هی بعده حرفم یه آیکون لبخند و نیشخند و بغل و گل و بوس و اگه بود مفصلترشو بزارم!! نیشخند

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٠

دماغ فیل نه، کون خر

بار الها؛

آنرا که اخلاخ دادی،
     چه ندادی؟ (بجز پول و ماشین و خونه و زندگی و خوشگلی و این چیزای بیخود بیخود!!)

و آنرا که اخلاخ ندادی،
     چه دادی؟ (بجز پول و ماشین و خونه و زندگی و خوشگلی و این چیزای بیخود بیخود!!)

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٥:٠٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٠

سلام چه وبلاگ خوبی داری!!

یادش بخیر!! یه وقتی تا مطلبی ارسال می‌کردی زرتی حداقل هف هش نفر می‌اومدن می‌گفتن:
سلام. چه وبلاگ قشنگی داری! مطالبت خیلی خوبه (حالا رسما جفنگ نوشتیا!!). به منهم سر بزن. لینکم کن و بگو به چه اسمی لینکت کنم و از این حرفا

آهای دوستان ناشناخته گذری کجایید. شماها که بدجوری باوفا بودید که؟ کوشین؟ نیشخند

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۳:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : شر و ور

تفکیک

قال رایان: با هر تفکیکی، به شکل وحشتناکی فاصله ی بینشون رو زیاد میکنیم.

× فاصله ای که قبلش شاید وجود نداشته!
× مواظب گفتار و دسته بندیهامون باشیم.

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۸ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : افاضه

منبعد

گور بابای دنیا. برمیگردم به طنز نویسی!  زبان

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٦ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : یومیاتم

یه فرصت دیگه

همه معمولا آرزو میکنن یه بار دیگه برگردن عقب‬، ‫از اول شروع کنن‬، فکر میکنن اینبار شق القمر میکنن، تو درس. تو ازدواج. تو کار. شاید حتی تو دوست و حالا هر چی.

‫من میگم، ‫حتی برگردن‬، ‫بازم تضمینی به اینکه زندگی خوبی بسازن نیست‬! ‫درسته که یه روش غلط رو تجربه کردن که کار نکرده‬، ‫درسته که از قبلشون یه پله بالاترن‬، ‫ولی بازم روش جدید رو تا تجربه نکردن نمیفهمن که جواب میده یا نه. بازم فقط حدسیات هست و خیلی تو عمل فرق میکنه.

تجربه ی من میگه، مشکل معمولا تو خودمون هست نه تو عوامل خارجیمون. اگر دنبال تغییر هستین برین سراغ خودتون.

 

  
نویسنده : رایان ; ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ مهر ۱۳٩٠
تگ ها : افاضه