خزینه

کیسه میکشیم بر مخ و باورها

دبلیو سی

این پست برا افراد کم سن و سال و کسانی که مشکل قلبی دارند توصیه نمیشود! بیخیالش شو و برو رد کارت پدر جان. مخصوصا حین خوردن و نوشیدن اصلا ادامه ندین. از من گفتن.


آدما مثل توالت می مونن. با تفاوتهای یکسان و شباهتهای یکسان.

تفاوتهاشون مثه تفاوتهای توالتاس، ایرانی و فرنگی، ارزون و گرون، سیمانی یا لعابی، در قصر یا بین راه، کازینو یا مسجد، رنگووارنگ، شکلوواشکل!! خودت ادامه بده ...

شباهتهاشون .. نه .. تنها دو تا شباهت عمده دارن:
یکیش اینه که حتما ریدن و شاشیدن بهت! بی برو برگرد. توالتی که بهش نریده باشن همونیه که هنوز از مغازه بیرون نیومده. کسی رو نیمبینی که حتی تو قصر هم بزرگ شده باشه بهش نریده باشن یا به هیکلش نشاشیده باشن. ولی خب، این کار بسته به همون تفاوتهای بالا میتونه ترکیبهای متنوعی رو بسازه، که کی هستی و کجا نصبی. بهترین توالت سرامیک لعابدار ایتالیایی هم باشی و تو مسافرخونه ی بین راه نصب باشی، انقدر بهت ریدن که چیزی از رنگ و لعابت باقی نمونده، تمام چیزی که دیده میشه فقط جرم شاش و کثافت هست.
شباهت دیگه هم اینه که همه (با استثناهای خیلی نادر) مثل توالتها منتظرن یکی دیگه بیاد بشورتشون و تمیزشون کنه و دلجوییشون رو بکنه. کسی حتی به فکرشم نمیرسه که خودش میتونه خودشو بشوره و تمیز نیگرداره و جرم نگیره.

منظور، فقط این نیست که مارکت چی هست و ساخت کجایی و چقدر ارزون و گرونی، تا گذارت به چه ریدمانهایی خورده باشه و چقدر دلجویی شده باشی، اونه که شخصیتتو تعیین می کنه، اونه که مشخص میکنه میشه بهت نیگا کرد یا با چشم بسته باید تحملت کرد.

وختی کسی رو می بینین که با یه من عسل هم نمیشه قورتش داد، رفتارهای عجیب غریب ازش می بینین، عقده هاش مثل جرم توالتای مسجد تو ذوقتون میزنه، ازش خورده نگیرین، به شما هم قد اون ریده بودن، یا کسی رو نداشتین که تمیزتون کرده باشه، بهتر از اون نمی شدین.

به زبون ریاضی میزان عقده های ما نسبت مستقیمی داره با میزان ریدمانهایی که بهمون شده × ضریب ثابتی* که به عنوان همراهانمون همیشه پیشمونن.

* این ضریب میتونه هر کسی ازجمله پدر و مادرمون باشه. میتونه کاهشی یا افزایشی باشه. کم ندیدم پدر و مادرهایی رو که نه تنها ریدمان دیگران رو پاکسازی نکردن، بلکه خودشون در این ریدمان اسهالوار شرکت کرده اند!

پ.ن. اگه توقع نوشته ای چندش آورتر داشتید ببخشید بیشتر از این وسعم نرسید! زبان

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ تیر ۱۳٩٠
تگ ها : شر و ور ، افاضه