خزینه

کیسه میکشیم بر مخ و باورها

این نظر توئه

این گفتار گستاخانه، بی ادبانه، توهین آمیز و زشت، درواقع ورژن تلطیف شده‌ی "گهتو بخور" سابق هست که به لطف کلاسها و آموزشهای روانشناسانه‌ای که تو کتابها و مشاوره‌ها فراگیر شده و برای حفظ اعتماد به نفس و نحوه‌ی مدیریت حملات افراد مختلف به عقاید و سلیقه‌های ما  ترویج شده، حکایت "ک.یر دیدی ندیدی تو کدو - چون کلوا خواندی بخوان لاتصرفوا" ی مولاناس! "دفتر چهارم مثنوی"
می‌خام بگم پدر جان، "این نظر تو هست"، یک تکنیک شنوایی هست برای خودت نه برا طرف مقابلت! برای هضم زر زرهای دیگران. برا وقتی که در مورد نظر خودت مطمئنی و دیگران دارن با شدیدترین وجهی بهت حمله می‌کنن نه اینکه خودت بوسیله‌ی این تکنیک، حمله کنی. برا همچین وقتایی هست که بهت کمک می‌کنه، تا از حرفها و نظرات دیگران ناراحت نشی و آشوب نشی و نترکی! با خودت و برای خودت تکرارش کنی که این نظر اون هست! فقط نظرشه. فقط سلیقه شه. فقط تجربه شه. فقط سوادشه. فرهنگشه و الخ. نه اینکه مثل گرز و چماق برشداری با گستاخی تمام و یکم دهن کجی و یه عالمه تحقیر برگردی بهش بگی این نظر تو هست! خب معلومه که نظر اونه. کونت سوخته چرا دیگه اینجوری میخای تلافی کنی؟ اگر رک و روراس بهش بگی که نظرش از نظر تو مردود هست یا حتی احمقانه هست! بهتره تا از تکنیک به این خوبی به این بدترین شکل، استفاده کنی و گه بزنی به هر چی نظره (شامل ماله خودت و اون و هر کی دیگه).
یکم مودب باش. حتی به خاطر خودت هم که شده این گفتگو رو تو دلت بکن و قول می‌دم خواهی دید که چقدر جای انزوا، به دیگران نزدیک خواهی شد و حتی نظراتت قابل تفکرتر و تامل‌تر خواهد شد و بهت بیشتر بها خواهند داد.

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها : افاضه