خزینه

کیسه میکشیم بر مخ و باورها

ابتزاج

به گزارش رایان نیوز، انجمن حمایت از مصرف کنندگان اعلام کرد روش مرسوم خریداری گاوهای شیرده، روشی غیر متمدنانه و توهین آمیز می‌باشد و در شان ما انسانهای فهیم نیست!! و چون همگی نسبت به جاندار بودن این موجودات به توافق رسیده‌ایم!! پس ما انسانیتمان کجا رفته در قرن تمدن؟!
لذا منبعد برخلاف قبل که متقاضی با بررسی شرایط فیزیکی و ظاهری (یعنی بالا پایین کردن گاو مورد نظر)، جاندار مورد نظر رو انتخاب کرده و پس از قیمتگذاری و در صورت کسب موافقت صاحب آن می‌توانست آن را صاحب شود از این به بعد متقاضی با بررسی شرایط فیزیکی و ظاهری (بازم همون بالا و پایین کردن)، جاندار مورد نظر رو انتخاب کرده و پس از قیمتگذاری و در صورت کسب موافقت صاحب آن می‌تواند آن را صاحب شود.
انجمن در پاسخ به این سوال که "هردو روش که مثل هم هستند" پاسخ داد البته که مثل هم نیستند و برای درک فرق آن باید شعور انسانی داشت! روش اول ابتیاع نام دارد در حالی که روش دوم پیش تمام عقلا به نام ابتزاج! شناخته می‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد با پیشرفت تکنولوژی و در صورتی که گاوهای عزیز توانایی بیان خواسته و میل خود را بدست آورند قطعا نظر خودشان را هم در این خواستگاری لحاظ خواهیم کرد اگر چه با توجه به گاو بودن گاوهای عزیز در نهایت، حرف و نظر آخر با صاحب آنها خواهد بود و بس. 
این انجمن اعلام کرد بابت تضمین حسن رفتار صاحب جدید، سوای شیربها و حق یونجه و اینا، سفته‌ای نیز به شکل "کی داده کی گرفته" تعیین می‌شود تا یهو صاحب جدیده خیلی دور ورنداره که هر غلطی خواست می‌تونه سر گاو بنده خدا بیاره و فقط غلطایی رو که در آیین نامه ذکر شده می‌تونه سرش بیاره!.
بالاخره تمدنی گفتن، قرن بیست و یکی گفتن، انجمن حمایت از حقوق چارپایانی گفتن، مگه خودتون گاو و گوساله ندارین؟ ...

  
نویسنده : رایان ; ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٠