کل اگر طبیب بودی، از کوزه شکسته آب خوردی

نقل به اختصار از خوشه.

با اینکه عاشق ضرب المثلهای فولکلور و قدیمی هستم، ولی الزاما معنیش این نیست که حتمی همشون حرف حساب باشن. یکیش مثلا همین "کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی". یعنی همین دکترای پوست و موی طاس! یا روانشناسای سه بار طلاق گرفته ی مشاور خانواده! اتفاقا اگر قرار باشه به تجربه شون توجه کنیم اینا بهترتر درک میکنن عمق فاجعه رو که!
من یک پزشک کچل رو برای درمان ریزش مو تنها به این دلیل که کچله رد نمیکنم! اقلا به قول ادیسون راههایی که جواب نمیده رو اون بهتر از دکتری که زلفهای پریشون داره میشناسه!! شاید!

× در مقابل، اینم هست که "کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره".

/ 8 نظر / 9 بازدید
ماهی

[سوال]ولی من کلا با حسن سابقه موافقم،اینکه این ضرب المثلو رو میگی یه جاهایی و خیلی مودبانه به طرف میگی تو که خودت عین خر تو گل موندی دهنتو ببند خیلی حال میکنم[مغرور]

سوسن

ضرب المثلها پر از تناقضند. هر كدوم هر جا كه به نفع آدم باشه قابل استفاده اند. مثلا "ترو خشك با هم ميسوزند" از يه طرف ديگه "آن را كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است"

آبجی کوچیکه

حالا چرا باید بریم اصلن پیش دکتر کچل؟خانوم دکتر خوشگل قد بلنده هلوی مو سیاهو که داریم[خوشمزه]

اقاقیا

ماها مردم کنایه و متلکیم,اگه نه خیلی هاشون اصلا معنی ندارن[اوه]

خاموش

"تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی بره...؟!" این که یه ساعت می شینن آدم رو نصیحت می کنن.. بعدش خودشون عالم های بی عملن! رو نباید با این دیدی که به "کل اگر طبیب بودی" نگاه کردی، نگاه کرد. با این که تقریباً تو یه مایه ان. [خرخون]

کیا

ای بابا من نمی دونم چرا گودر پست های شما را نشان نمی دهد ! این دختره هم می اید و به من اطلاع نمی دهد . شرمنده ! یک جایی هم می آییم این مغزمان ورزش کند ؛ فکر کنیم . این گودر هم نمیخواهد !! [ابرو]

کیا

خوب این پست را در خوشه نخوانده بودم . حالا فقط پزشک و روانشناس نیست که . به نظرم تجربه ی آدمهای معمولی هم همین طور است . کسی که کچلی را تجربه کرده - گیریم پزشک هم نباشد ؛ حالا عمق فاجعه است البته - می تواند خیلی حداقل درک کند کچلی من را ! تا کسی که اصلا نمی فهمد کچلی یعنی چه !! [ابرو] گاهی البته حرف مفت می شود ؛ که خوب نقش مثل اینجا پر رنگ می شود .

نازی

اگه روانشناسی اصلأ ازدواج نکرده باشه و با کلی ادعا بیاد و با حرفای یه پسر سی سال کوچیکتر از خودش فیلش یاد هندستون بکنه و بخواد سریعأ سر و سامان بگیره...اسم اینو چی بزاریم؟؟؟