فیزییییییک هم

تخصیره من نیست که خب چیزایی که دوست داشته باشین یا سرتون رو گرم کنه!! یا مفید فایده تون باشه ندارم بنویسم. تخصیره من نیست که هیشکی میل نداره در مورد مذاهب و فلسفه و فیزیک و نجوم حرف بزنه و بشنوه. خب من عاشق اینام. مگه اینجا هم قرار نیست حرفایی که دوست داریم رو بنویسیم؟ خب من اینا رو دوست دارم. میخواستم تو رایانیوز بنویسم ولی حسش نیست خب. 

میخام در مورد یکی از اشتباه های بزرگ دیگه ی بشر بگم. البته این یکی علمیه. فیزیکیه. و از رو قصد نبوده. به مرور هم عقل بشر بهش خواهد رسید و کسی هم البته در مقابلش مقاومتی برا قبول نکردنش نخواهد کرد. خب خاصیت علم همینه. دین و مذهب نیست که هر چی بیشتر بقیه چیزی رو منکر بشن بعضیا فکر کنن دارن جزو مومنین واقعی میشن و انکار بیشتر به معنی ایمان بیشتره! :)

میدونیم که فیزیک قانونی به اسم قانون بقای ماده و انرژی داره. من میگم، این قانون غلطه! بنابر دو دلیل.

اول) ماده اصلا وجود نداره! تمام چیزی که ما حس میکنیم و میبینیم و میخوریم و میبوییم و بقیه ی احساسا، تماما جرمی هست که انرژی بوجود آورده. و تمام انرژی که باعث بوجود اومدن جرم میشه، در واقع ارتعاش یا گردش کروی ذره ای کوچکتر هست که در واقع خود اون ذره هم جرمی از انرژی با مدار ارتعاشی بسیار ریزتر و کوچیکتر از خودش هست. با توجه به خالی بودن مدار هر جرمی (از بزرگترینش که ما میشناسیم به اسم منظومه تا کوچکترینش به اسم اتم) در واقع حجمی حداقل برابر بیست هزار برابر کوچیکتر و توسط تعداد بسیار کوچیک و عملا قابل اغماضی جرمهای کوچیکتر ساخته شده، که خود اون جرمها هم در واقع توسط احجام عملا خالی ای (نظیر منظومه ی خودش) تشکیل شدن. پس در نهایت همین چرخه ادامه داره تا هیچی! 

دوم) کی گفته انرژی از بین نمیره؟ انرژی خیلی هم از بین میره. دلیل اینکه کسی نمیتونه این از بین رفتن رو ببینه و بفهمه به خاطر همون سرعت بالای ارتعاش مدارهای ریز اون انرژی هست که در واقع چرخه ی میرایی بسیار طولانی، به حساب نسبی زمانی متفاوت بین ما و اون ذره ی بسیار کوچیک، رو بوجود میاره و این چرخه ی میرایی آنچنان بلند هست که شاید عمر کشفیات فیزیکی اخیر حتی بهش قد نمیده! 

قطعا بسیار بسیار دوست دارم تا این کشفیاتی که در خواب بهشون رسیدم رو توضیح بدم ولی چون مطمئنم کسی اهلش نیست همین که اینجا ثبتش کردم برام کافیه. حالا تا کی فیزیکدانان به این حرفای من با اثبات و سند برسن خدا داند!

/ 7 نظر / 11 بازدید
آبجی کوچیکه

تو اصلا خود گالیله ای هنوز کشف نشدی منتها مواظب باش که یه هو نگیرن بسوزوننت بگن جادوگره[نیشخند]

ماهی تنگ بلور

[متفکر]ببین تو بگو من که دوس دارم، قول نمیدم بفهمم چی میگی ولی قول میدم بهش فک کنم[نیشخند]

گندم

خدا بخیر کنه.از مذهب و زن کشید بیرون کرد تو پاچه ی فیزیک.خدایا امسال و به خیر بگذرون.[نگران]

کیا

وقتی پارگراف اول متن شما را خواندم یاد این جمله از کتاب جبران خلیل جبران افتادم که فکر کنم بوستان پیامبر بود . " ..... درد غنی بودن برای کسی که هیچ کس از او چیزی نمی گیرد ؛ از رنج فقیری که گدایی می کند ؛ اما هیچ کس چیزی به او نمی دهد ، بیشتر است . زیرا درد وفور ؛ تلخ تر از درد عقیمی ست . .... " در مورد مورد اول هم فکر می کنم دارند به نتایجی می رسند . یک چیزهایی در مورد اینکه اتم دیگر کوچکترین ماده نیست و حلقه های مرتعشی هستند که از اتم هم از آنها ساخته شده .. [گل]

علی

ببینم، این کتاب جدید هاوکینگز با کمک شما نوشته نشده احیانا"!؟ [متفکر]

خب اون شف اولت رو من هم قبلا راجع بهش فکر کرده بودم. ولی میدونی مسئله اینه که اینا نسبیه و چند صباحی دیگه یکی میاد و این چیزایی که تو گفتی رو زیر سوال میبره!! انگاری کلا حقیقتب وجود نداره و به هیچ چیزی نمیشه قطغیت داد...

چرا اتفاقا! یادمه! خیلی وقت ها تو زندگیم بهش بر میخورم